Projektu bus siekiama kūrybiškai padėti jaunuoliams savo gyvenime daryti pozityvius pokyčius

Šių metų birželio 17 d. Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras pasirašė sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto ,,Lengvi batai“ įgyvendinimo. Projektas finansuotas pagal kvietimą teikti paraiškas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Programos „Sveikata“ priemonei – „Socialinės integracijos stiprinimo mechanizmai vaikams ir jaunuoliams su aukštos rizikos elgsena ir (ar) iš nepalankių aplinkų“. Bendra projekto vertė – 277 145,01 Eur., iš kurių 10 proc. – planuojamos Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Projekto trukmė – 28 mėnesiai.

Projektas skirtas 12–18 m. delinkventinio elgesio bei elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems vaikams ir jaunimui, taip pat ir padariusiems bet kokio pobūdžio teisės aktų pažeidimų paaugliams. Projekto tikslas – įgyvendinti unikalų, nestandartiniais veikimo principais ir inovatyviais darbo metodais grįstą pagalbos mechanizmą tikslo grupės vaikams ir jaunimui, sutelkiant savivaldybėje turimus resursus, kokybiškai ir iš esmes stiprinant specialistų kompetencijas, siekiant lengvai ir kūrybiškai padėti jaunuoliams daryti pozityvius pokyčius savo gyvenime bei užpildant kokybiškų ir inovatyvių paslaugų šiai tikslo grupei trūkumą.

Projekte numatytos šios veiklos:

Patyriminių mokymų bazės įkūrimas. Bus atliekamas panaudos teise valdomo pastato, esančio Čeprečiškės kaime, Bubių seniūnijoje, paprastasis remontas (pakeisti langai ir lauko durys, pakeista elektros instaliacija, įvesta šildymo sistema bei atlikti santechnikos darbai), pastato vidaus apdailos darbus atlieka patys jaunuoliai su darbuotojų ir savanorių pagalba. Taip pat bus užtikrintas materialinis bazės aprūpinimas (supirkti baldai, buitinė technika, turizmo inventorius ir t. t.). Įrengtoje patyriminių mokymų bazėje vyks patyriminiai mokymai tikslo grupės paaugliams. Mokymų tikslas yra padėti jaunuoliams atrasti savo stiprybes bei stiprinti gebėjimą reflektuoti.

Mokymų ir konsultacijų organizavimas. Projekto metu bus apmokyta 15 jaunimo darbuotojų iš Šiaulių, Rietavo ir Telšių rajonų savivaldybių dirbti su nauju pagalbos mechanizmu ,,10 lengvų žingsnių“. Taip pat bus organizuojami mokymai minėtų savivaldybių specialistams, dirbantiems su tikslo grupės paaugliais, „Delinkventinio elgesio jaunuolio, jo pasaulio, problemų pažinimas ir santykio kūrimas“. Iš viso mokymuose dalyvaus 72 specialistai. Bus organizuojami ir mokymai bei susitikimai, siekiant sukurti pagalbos tikslo grupei tinklą.

Naujos paslaugos ,,10 lengvų žingsnių“ tikslo grupės jaunuoliams teikimas. Paslaugą teiks apmokyti jaunimo darbuotojai, iš kurių du papildomi jaunimo darbuotojai bus įdarbinti Atvirame Šiaulių rajono jaunimo centre projekto metu.

Šiuo metu vyksta pastato vidaus remonto darbai, senų baldų restauravimas su jaunimu. Kaip informavo Atviro Šiaulių rajono centro vadovė Kristina Pinskienė, pastatą tvarkyti pradėta dar anstyvą pavasarį, vos tik sužinojus, kad gautas finansavimas.

Birželio 28 d. vyko keturių dienų stovykla, kurios metu dirbta su 15 jaunuolių grupe. Nors pirmą dieną grupėje buvo šiek tiek įtampų, tačiau atviras bendravimas, bendri susitarimai, pagarba ir dėmesys kiekvienam dalyviui, įvairios komandinės užduotys bei jų aptarimas, padėjo suvienyti šią grupę ir džiaugtis pakiliomis nuotaikomis paskutinį vakarą.

Stovykloje buvo svečių. Jaunuolius aplankė ir kartu su jais baldus restauravo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Loreta Matolienė, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Danutė Jakubkienė bei Darijus Malyševas. Baldų restauravimo gudrybių mokė Nerilė Bernotienė. Stovyklavę jaunuoliai sako, kad labai džiaugiasi, jog komanda buvo draugiška, galiausiai pradėjo veikti kartu.

 

Pagal pateiktą medžiagą parengė Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos organizatorių

Gautas sutikimas viešinti

Šiaulių rajono savivaldybės informacija. Originalus straipsnis SPAUSTI ČIA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *